News

2014/08/17 Наші новини
Кіно як потреба
cinema_screen

Іноді мимоволі думаєш про те, як кінематограф, що є наймолодшим мистецтвом з усіх, здатний впливати на культурні маси. Звичайно, в епоху глобалізації кіно знайшло своє місце у різних напрямках – від короткометражних фільмів до серіалів.

Візуалізація завжди була основним напрямом донесення інформації до людини. І розширення кіномистецтва в цілому, структурування його на комерційний лад призвело до того, що на даний момент, людство живить інформацію здебільшого з кінофільмів.

То чи можливе існування без кіно, і кому це потрібно? Звичайно, варто відзначити той факт, що ще буквально сто років тому людство обходилося без кінофільмів, а основним джерелом пізнання були книги. Чи так корисно кіно настільки, що своїми масштабами воно заповнює інші напрями мистецтва? Рей Бредбері свого часу сказав: «Є злочини гірші, ніж палити книги. Наприклад, не читати їх». А якщо замислитись, то якщо не буде книжок – не буде й фільмів? Чи це так, і чи зможе кіномистецтво розвиватися самостійно, покаже час. Але доки є певний тренд і кіно розвивається у різних напрямках, варто говорити про поняття «актуальність кіно».

Серед молодого покоління розвинена думка, що подивитися кіно краще та цікавіше, ніж прочитати книгу чи сходити на виставку. Якщо багатьом людям більше до вподоби черпати інформацію з фільмів, то, мабуть, можна сказати, що певна потреба у кінофільмах є.

Необхідно грамотно фільтрувати те, що дивишся. Сучасний світ диктує умови, за яких важко зорієнтуватися як пропонований продукт. Нинішнє кіно досить чітко структуроване. Тільки якщо людина хоче знайти щось певне, їй таки варто звернутися до класичних літературних творів, де чорним по білому написано, що є добро і зло. А в умовах того, що нинішній розвиток кіно має під собою матеріальну платформу, важко часом розвиватися та отримувати інформацію в належному обсязі.

Звичайно, так можна сказати про кожне мистецтво, що митці створюють картини з метою продажу, а автори літературних творів пишуть так, щоби книга добре продалася. Говорити про це можна досить довго, і це швидше міркування на тему «Тенденції розвитку мистецтва», тож повернемося до кіно.

Варто зазначити, що кіно існуватиме, допоки живий глядач. Актуальність кількох кінофільмів може замінити сотні прочитаних книг. Головне вміти підійти до суті сюжету та правильно її розкрити. Розкрити настільки, щоб це було зрозуміло глядачеві і він зміг підкреслити собі щось нове. Будь-яка кіноробота, яка справила подібний ефект – заслуговує на увагу. Суспільство потребує кіномистецтво, як осередку з інформацією. А отримувати таку інформацію можна різними шляхами та кіно, думаю, ще довго залишатиметься одним із провідних напрямків у мистецтві.

Матеріал підготував Адамовський М.М.